הטעם של הקלאסי בכל הווריאציות

Bavette

Bavette

הבבטה מוצאם בג'נובה (גנואה), והם בעלי צורה של ספגטי שטוח. הם מסמלים את הפסטה הארוכה של מחוז ליגוריה בה"א הידיעה: אם נאפולי קשרה את שמה לצורת הפסטה הפופולרית ביותר בעולם, הספגטי, הרי ג'נובה עשויה היטב להתפאר בהמצאה שלה. הבבטה נועדו ללוות את הפסטו המסורתי, והולכים היטב גם עם כל התבלינים על בסיס ירקות ודגים.

Bavette

צורה

הבבטה נמנים עם הסוג של פסטה ארוכה מסולת אשר נועדו לשפר את טעם הרוטב. הודות לחלק המשוטח מעט והצורה הקמורה, הם למעשה מושלמים עבור "לכידת" הרוטב ולהחזיר את כל מגוון הטעמים.

כיצד להכין

מעורר תיאבון במיוחד גם עם חמאה פשוטה, הבבטה משתלבות מצויין עם פסטו ג 'נובזה, המלא בניחוח בזיליקום, אחד הצמחים החשובים ביותר של המסורת הים התיכונית הקולינרית. אם אתה אוהב את הטעמים של הים אתה יכול לחוות את הרבגוניות של הבבטה ברוטב עגבניות תרד וצדפות, מבושם עם השום ובצלצלי שאלוט. אם אתה אוהב ארוחות גורמה, אבל אין לכם הרבה זמן זמין, תוספת של שעועית לבנה ברוטב הארבייטה של ברילה ייתן לכם תבשיל אישי ומלא דמיון. מי שאוהב את הטעמים המסורתיים תמצאו כמובן למנה ראשונה את רוטב הקרבונרה עם קישואים, שם הירק העדין ביותר מחליף את הבייקון הרגיל.