הטעם של הקלאסי בכל הווריאציות

Penne rigate

Penne rigate

הפנה ריגטה פופולריים מאד בכל רחבי איטליה, ומשנים את שמם בהתאם לאזורים השונים. לדוגמה, עבור אומבריה הם "ספולה" ובדרום שם הם מכונים "מלטלייטי".
במרוצת הזמן הם הפכו לתופעה תרבותית, הם ידועים ברב גוניות שלהם שכן הם מופיעים באלפי מצבים, אפילו מפתיעים ביותר: את במת פסטה של הרגע האחרון עם חברים כארוחה קלאסית של המשפחה, בה כולם נאספים סביב קערה מהבילה של פנה עם רוטב אל'ארביטה או רוטב רגו של ברילה.

Penne rigate

צורה

בטווח מדהים של וריאנטים, הפנה מעוצבים מרגע יצירתם להפוך לאחת מהפסטות היצירתיות ביותר: מיוצגים על ידי כל הרטביםשל ברילה אשר תמיד מחויבת לספק את הטעם של כל בני המשפחה. 
מחורצים, חלקים, קטנים, בצורת נר, כולם מאופיינים על ידי חיתוך אלכסוני, כמו החוד של 'עט'. דווקא כיוון שהדינמיות שלו היא בניגוד לזה של המקרוני המסורתי.
חלקה או מחורצת? זה לא באמת בעיה משנית, בהתחשב בעובדה שליד השולחן איטליה מתחלקת לשניים, ולשני הצדדים יש סיבות משלהם. מי שאוהב את הפנה ריגטה, למעשה, משבח את היכולת הייחודית לשמר את הרוטב, בעוד תומכיו של הפנה החלקים שמחים להכריז על  חידוד של הטעם החלק והעשיר שהיא מסוגלת להציע לחיך.

כיצד להכין

הפנה ריגטה מתאימים באופן מושלם לרטבים מכל הסוגים, מן הבשר, העגבניות המסורתי, או, להכי חדשני ומקורי, שנוצר משילוב של ירקות וגבינה. עם צורתם הדקה, קל להכין מהם מאפים אפויים בתנור,שיביאו לניצחון במרכז ארוחת ערב חגיגית. הצורה הדקה של הפנה ריגטה הולך טוב עם רטבים עשירים יותר, כגון ה "בוסקאיולה" הקלאסי.