הטעם של הקלאסי בכל הווריאציות

מסורת וחדשנות ,איכות ודמיון, קפדנות ויצירתיות

פסטה היא כל זה ואפילו יותר. ברילה יודעת את זה, שכן היא מייצרת פסטה מקמח דורום זה למעלה מ 100 שנה, היא מייצרת פסטה באיכות הגבוהה ביותר, בדיוק כפי שעשתה תמיד, כמו גם בחירת חיטה דורום הטובה ביותר לביצוע כל תהליכי הייצור עד הסימון הסופי בצורה היעילה ביותר. תוצאות כמו פסטה גדולה, עם מרקם אידיאלי, אשר עומדת בבישול וההרתחה, וכך מניבה את התוצאות הטובות ביותר בכל המתכונים.

חומרים

פשוט וחיוני לפי ההרגלים הטובים ביותר. פסטה טובה היא תענוג ליהנות ממנו מדי יום. זו הסיבה שברילה משתמשת רק בחיטה הטובה ביותר, במים ובהתלהבות גדולה.

צורות

המגוון הרחב כולל יותר מ 70 צורות שונות, כל אחד התפתח בזהירות כדי להחזיק מעמד בבישול באופן מושלם בכל שלב ולהתאים לרטבים השונים, מן הפשוט עד למעודן ביותר. פסטה ברילה עושה כל מתכון ייחודי, מן הצורות המסורתיות ביותר, כגון Bucatini או Rigoni, לאלה המצחיקים יותר כגון פרפלה או Fusilli: לא משנה אם פסטה ארוכה או קצרה, עם משטח חלק או מחורץ, בזכות הטעם שלה ומרקם ה "אל דנטה", זה תמיד ידגדג את בלוטות הרעב. פסטה ברילה, עם הקופסא הכחולה הבלעדית, צבע שהותאם במיוחד, הוא אחד המסורתיים ביותר שנעשו מתוצרת איטליה: תיבת אוצר כחולה בצבע השמיים והים, להכנת מתכונים חדשים, מביאים את הטעם המסורתי של המטבח הים -תיכוני. אם אתה אוהב פסטה, ואתה רוצה לתת לחברים ולמשפחה את העונג של ארוחה איטלקית טיפוסית, מצא את הצורה המתאימה ביותר לצרכים שלכם: אם אתם מחפשים פסטה מסורתית או אטריות למרק, פסטה בתנור או סלט פסטה קר, לברילה יש תמיד את הפתרון הנכון והמושלם כדי שארוחה יומיומית תהפוך למסיבה.